FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Najważniejsze pytania

Należy założyć PKK – Profil Kandydata na Kierowcę w odpowiednim starostwie powiatowym.

PKK daje możliwość szkolenia na kierowcę i zdawania egzaminów państwowych na terenie całego kraju. Dzięki niemu można uczęszczać na dowolne kursy prawa jazdy. Legionowo, Warszawa czy inne miasto – jest to bez znaczenia. PKK wydawany jest w Wydziale Komunikacji w formie 20 cyfrowego numeru, bezpłatnie i z reguły na miejscu, po złożeniu odpowiednich dokumentów.

Kurs prawa jazdy kategorii B składa z części teoretycznej – 30h (wykłady) oraz z części praktycznej – 30h nauki jazdy samochodem na placu manewrowym i mieście.

Aktualne ceny i promocje na kursy sprawdź na naszej stronie Oferta kursów.

Pytania o dokumenty

  • 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm;
  • orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do badania kierowców na kategorię, na którą zamierzamy rozpocząć kurs;
  • pisemną zgodę rodziców – dla osób, które nie ukończyły 18. roku życia;
  • wniosek o wydanie prawa jazdy (dostępny w Urzędzie);
  • dowód osobisty lub paszport.

Po egzaminie

Nie. Sam egzamin (teoretyczny i praktyczny) ukończony pozytywnie nie świadczy o zdobyciu uprawnień i nie upoważnia do jeżdżenia samochodem. Jest nim dopiero dokument prawa jazdy wydawany przez odpowiedni organ.

Po egzaminie WORD przesyła dokumenty do właściwego Starosty w celu wydania prawa jazdy. Twoim zadaniem jest wnieść opłatę administracyjną za wydanie prawa jazdy w Starostwie. Dowiesz się tam również kiedy należy zgłosić się po odbiór dokumentu lub złożysz dyspozycję przesłania go pocztą na wskazany przez Ciebie adres.

Podstawowy kurs kat. B
SUPER PROMOCJA
3100
złotych!

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ

Chcesz nauczyć się jeździć samochodem?

Żaden problem, zapisz się on-line lub zadzwoń!

ZAPISZ SIĘ
ZADZWOŃ DO NAS
ZAPISZ SIĘ
ZADZWOŃ DO NAS